Felveszi a kapcsolatot
Keresés
hu
hír
hír
hír

Nyolc gyakori probléma a bélyegzett részekkel

October 17th at 9:40am

1. Sorja: A túlzott, elégtelen, egyenetlen, homorú és domború vágási hézagok, valamint a rossz lyukasztási körülmények sorja keletkezését okozhatják.

 


2. Hajlított és egyenetlen részek:

a. A lyukasztás során az alkatrészek feszítő és hajlító erőinagyok, hajlamosak a vetemedésre. A javítási módszer lehet egy lyukasztó és egynyomólemez használata a szoros préselés és az éles vágóél fenntartása érdekében a lyukasztás során,

Mindannyian jó eredményeket érhetnek el.

b. Ha a munkadarab alakja összetett, a munkadarab körülinyíróerő egyenetlen, ami a perifériáról a középpontba ható erőt eredményez, ami a munkadarab meghajlását okozza. A megoldás anyomóerőnövelése.

c. Ha olaj, levegő stb.nyomást gyakorol a szerszám és a munkadarab, vagy a munkadarabok között, a munkadarab meghajlik, különösen vékony és puha anyagok esetén. Az olaj egyenletes felhordásával

Állítsa be a kipufogónyílásokat a vetemedés elkerülése érdekében.

 


3. Ráncok:

a. A sajtolt részeknyúlási mélysége túl mély, ezért a fémlemez túl gyorsan folyik az adagolási folyamat során, ami ráncosodást eredményez.

b. A sajtolt részeknyújtása során a homorú szerszám R szöge túlnagy, ami miatt a domború szerszámnem tudja megnyomni az anyagot anyújtási folyamat során, ami a fémlemez gyors áramlását és ráncok kialakulását eredményezi. .

c. A sajtolóalkatrészek présbordáinem ésszerűek, túl kicsik és helytelenül vannak elhelyezve, aminem tudja hatékonyan megakadályozni a fémlemez túl gyors folyását és ráncosodást.

d. Az öntőforma ésszerűtlen pozicionálása ahhoz vezet, hogy a sajtolt résznyújtása soránnem lehet megnyomni az anyagot, vagy a préselési él túl kicsi, ami azt eredményezi, hogy anyújtás soránnem lehet megnyomni az anyagot és ráncosodik.

A ráncosodás megoldása egy ésszerűnyomóeszköz és anyújtóbordák ésszerű használata.

 


4. Méretpontossági hiba:

a. A vágóél méretpontossága a formagyártásbannem felel meg a szabványnak, ami az alkatrészek méreteltéréseit eredményezi.

b. A sajtolási gyártás során a munkadarab visszapattan, ami azt okozza, hogy a következő folyamat pozicionáló felületenem teljesen egyezik a munkadarabbal, ami deformációt eredményez a sajtolási folyamat során, és befolyásolja a méretpontosságot.

c. Az alkatrészek rossz elhelyezése, ésszerűtlen tervezés és az alkatrészek elmozdulása bélyegzés közben. Az alkatrészekben is vannak tervezési hibák, amelyek pontatlan pozícionálást eredményeznek, és befolyásolják a méretpontosságot.

d. Az előző eljárás helytelen beállítása vagy a lekerekített sarkok kopása miatt a többfolyamatú alkatrészek deformálódása egyenetlen lehet, ami a lyukasztás után méretváltozásokat eredményezhet. A fenti pontok okozta méretpontossági problémákkal kapcsolatban

Ennek az az oka, hogy meg kell tennünk a szükséges ellenőrzési intézkedéseket, például ésszerű bélyegzési formákat és tűrésszinteket, javítani kell a szerszámgyártás pontosságát, és meg kell tervezni a visszapattanási kompenzációs mechanizmusokat.

 


5. Zúzódásos sérülés:

a. Az anyag felületén szennyeződések vannak. Bélyegzés közben ellenőrizze, hogy az anyag felületénnincs-e szennyeződés, és ha van rajta törmelék, légpisztollyal és ruhával tisztítsa meg.

b. Idegen tárgyak vannak a forma felületén. Eszközökkel tisztítsa meg a forma felületén lévő idegen tárgyakat, és válassza ki a megfelelő alsó formarést a fémlemez vastagsága alapján.

c. A forma anyaga mágneses. Változtassa meg a feldolgozási sorrendet, és dolgozza fel a munkadarabot kívülről befelé, soronként. Először vágja le a széleket, majd lyukassza ki a hálót. A speciális formázási bélyegzés deformációt okozhat,

Lehetséges, hogy anyomás túl magas, és a rugót ki kell cserélni a formában.

d. A bélyegzőolajnem felel meg a követelményeknek. Cserélje ki a jelenlegi sajtolóolajat speciális, extrémnyomású kénes adalékokat tartalmazó sajtolóolajra.

 


6. Karcolások: Az alkatrészek karcolásának fő oka az, hogy éles hegek vagy fémpor hullik a formába. A megelőző intézkedés a formán lévőnyomok polírozása és a fémpor tisztítása.

 


7. Alsó repedés: Az alkatrész alsó repedésének fő oka az anyag gyenge plaszticitása vagy a formaélgyűrű túl szoros összenyomása. Megelőző intézkedés az anyag jó plaszticitású cseréje vagy az élprés lazítása.

 


8. Ránc az oldalfalon: Az alkatrész oldalfalának ráncosodásának fő oka anem megfelelő anyagvastagság (ha viszonylag kicsi, a vastagság csökkenthető) vagy excentricitás a felső és alsó forma beépítése során. Az egyik oldalonnagy rést okozva,

A másik oldalon kisebb a rés. A megelőző intézkedés az anyag azonnali cseréje és a forma újbóli beállítása.

Előző: Nem több

Következő: Gyakori problémák a fém sajtolóformákkal